» O nas      » Kontakt » Wydawnictwo
Aktualności Nowości Dla dzieci Spotkania Muzyka

Dla dzieci
  
Marc Boutavant
Muki w podróży dookoła świata

Pewnego dnia miś Muki oznajmia swoim przyjaciołom, że wyrusza w podróż dookoła świata. W tej podróży przemierza wiele krajów i kontynentów. Odwiedza Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. W każdym kraju spotyka przyjaciół, którzy odkrywają przed nim uroki lokalnych obyczajów, regionalnej kuchni. Muki poznaje nowe słowa, nieznane gatun...

więcej »

Maciej Szymanowicz
Najmniejszy słoń świata

Pierwsza książka napisana przez jednego z najciekawszych polskich ilustratorów książek dla dzieci. Autor opowiada historię słonika, który rodzi się w zoo. Rodzice wspominają maluchowi, że ich prawdziwym domem jest Afryka, nie zagroda w mieście. Wtedy słonik postanawia przestać jeść i zmaleć – tak bardzo, żeby móc się przecisnąć przez kraty i wyruszyć w świat. Czy podróż słonika okaże się wsp...

więcej »

Zobacz więcej nowości »
Czytanie bajek, warsztaty językowe i plastyczne, konkursy - to formy zajęć przygotowywanych przez nas dla najmłodszych w Księgarni. Adresujemy je głównie do przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Wszystko zaczęło się od kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, do której przystąpiliśmy wkrótce po otwarciu Księgarni, jesienią 2001. Osobowości ze świata kultury zachęcały do codziennego czytania książek, same dając dobry przykład. Gościli u nas m.in. Irena Kwiatkowska, Magda Umer, Michał Ogórek. Co roku w grudniu organizujemy imprezę mikołajkową, podczas której wręcza dzieciom prezenty - oczywiście książkowe - prawdziwy Mikołaj!
14.12.2013 r. - Ciekawość to pierwszy stopień do… Dlaczego dzieci są bardziej kreatywne niż dorośli? Dlaczego bardziej niż dorosłych cieszy je poznawanie? Dlaczego mają większą łatwość zadawania pytań? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania i uczestniczyć w śmiałych eksperymentach... więcej »
18.10.2013 r. - Madalena Matoso W piątek 18 października w Księgarni Stentor odbyły się warsztaty plastyczne, w których uczestniczyły dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 336. Zajęcia prowadziła portugalska ilustratorka, pani Madalena Matoso. Punktem wyjścia i inspiracją do wspólnego rysowania była książka „Czary!” Charo Pita więcej »
Zobacz listę spotkań »
  
     
Księgarnia STENTOR
ul. Przy Bażantarni 11
02-793 Warszawa
Księgarnia jest czynna
w dni powszednie od 1100 do 1900
w soboty od 1000 do 1400
tel. (0-22) 544 59 08
(0-22) 544 59 38
e-mail: ksiegarnia@stentor.com.pl

Zamów w sieci, odbierz w Księgarni

Nie realizujemy zamówień wysyłkowych,
ale dokładamy wszelkich starań, aby ta strona była pomocna przy planowaniu zakupów w naszym sklepie.

NOWOŚCI

NOWOŚCI DLA DZIECI» Aktualności   » Nowości   » Dla dzieci   » Spotkania   » Muzyka   » O nas   » Kontakt  
   © Copyright 2005 - 2012 Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by AWR FINE.pl