Użytkownik

Regulamin księgarni internetowej Wydawnictwa STENTOR

Sklep internetowy działający pod adresem www.stentor.pl prowadzony jest przez Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR z siedzibą przy ul. Villardczyków 10/73, 02-793 Warszawa, zarejestrowane w Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy pod numerem 178019, REGON 011079540, NIP 521-041-03-56, zwany dalej „Księgarnią”.

 

I.    Zasady ogólne

 1. Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania przez Księgarnię sprzedaży towarów na odległość.
 2. Dokonywanie zakupów w Księgarni jest możliwe na dwa sposoby: a) po zarejestrowaniu i zalogowaniu się w serwisie, b) z pominięciem rejestracji (złożenie zamówienia jako tzw. "gość").
 3. Oferta Księgarni obowiązuje wyłącznie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Zamówienia spoza terytorium Polski wymagają indywidualnych ustaleń dotyczących kosztów przesyłki i sposobu dokonania płatności – w tych sprawach należy kontaktować się mailowo lub telefonicznie bezpośrednio z Księgarnią pod numerem telefonu +48 609 044 021 (opłata za połączenie wg taryfy operatora) lub mailowo sprzedaz@stentor.com.pl.
 4. Wszystkie ceny podawane w Księgarni są cenami wyrażonymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia.
 5. Księgarnia oferuje do sprzedaży publikacje drukowane (książki), elektroniczne (PDF, PDF online, testy online, ePub etc.) oraz materiały multimedialne na płytach CD.

II. Realizacja zamówienia

 1. Zamówienia są realizowane w ciągu 3 dni roboczych od chwili otrzymania zamówienia (przy płatności za pobraniem) lub od zapłaty (dotyczy płatności przelewem oraz kartą kredytową). 
 2. Zamówione publikacje wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD lub do paczkomatów InPost. Księgarnia nie ma wpływu na czas dostawy zamówienia przez przewoźnika.
 3. Koszty wysyłki zamówień o wartości od 250 złotych ponosi Księgarnia (dotyczy zamówień na terenie Polski). Koszty wysyłki zamówień o wartości poniżej 250 złotych (wartość zamówienia po odliczeniu rabatów) ponosi Zamawiający i wynoszą one:
  • Kurier DPD | płatność z góry (przelew, płatności elektroniczne PayU) – 14,00 złotych,
  • Kurier DPD | płatność za pobraniem – 17,00 złotych (opcja obecnie niedostępna),
  • Paczkomat InPost | płatność z góry (przelew, płatności elektroniczne PayU) – 12,00 złotych,
  • Paczkomat InPost | płatność za pobraniem – 15,00 złotych (opcja obecnie niedostępna).
 4. Sposób płatności określa Zamawiający. Zamawiający ma do wyboru następujące formy płatności: płatność za pobraniem, płatność przelewem z góry (przedpłata), płatność elektroniczna PayU (kartą/szybkim przelewem internetowym), płatność wg faktury. Zamówienie z płatnością według faktury jest akceptowane tylko w przypadku, gdy Zamawiający składa zamówienie w imieniu instytucji (np. szkoła, biblioteka etc.).
 5. W przypadku rezygnacji z zamówienia, jego zmiany, reklamacji bądź zamówienia z wysyłką za granicę, prosimy o kontakt telefoniczny (numer telefonu wskazany w mailu potwierdzającym przyjęcie zamówienia; ołata za połączenie wg taryfy operatora) lub mailowy: sprzedaz@stentor.com.pl.

III. Odstąpienie od umowy (zwrot)

 1. Jeżeli publikacja nie była używana i pozbawiona fabrycznego opakowania, kopiowana lub w żaden inny sposób zniszczona lub wykorzystana, można ją zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki, zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r. poz. 827).
 2. Zwracaną pozycję należy odesłać na adres: Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR ul. Villardczyków 10/73, 02-793 Warszawa wraz z oryginalnym dowodem zakupu (faktura albo paragon) oraz wypełnionym i podpisanym formularzem odstąpienia od umowy.
 3. Zwrot pełnej kwoty (wartość produktu i koszt pierwotnego dostarczenia) zostanie wykonany w terminie 14 dni od momentu otrzymania zwróconego produktu. Zwrot dokonywany jest tą samą drogą, co nastąpiła zapłata, chyba że zostanie ustalone inaczej.
 4. Zamawiający dokonuje zwrotu publikacji na własny koszt. Koszt ten nie jest zwracany Zamawiającemu.
 5. Publikacje elektroniczne (PDF, ePUB etc.) nie podlegają zwrotowi.

IV. Reklamacje

 1. Jeżeli publikacja ma wady fabryczne (defekty techniczne) lub została uszkodzona w trakcie przesyłki kupujący ma prawo złożyć reklamację na adres mailowy sprzedaz@stentor.com.pl.
 2. Reklamowaną publikację należy odesłać zwykłą przesyłką pocztową z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszenia reklamacji oraz oryginalnym dowodem zakupu (faktura lub paragon) na adres Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR ul. Villardczyków 10/73, 02-793 Warszawa.
 3. Reklamacja będzie rozpatrzona w terminie 7 dni roboczych od otrzymania przesyłki. Klient zostanie poinformowany o rozpatrzeniu reklamacji drogą mailową.
 4. W przypadku pozytywnie rozpatrzonej reklamacji publikacja zostanie wymieniona na pełnowartościową.
 5. Jeśli odesłanie egzemplarza pełnowartościowego będzie niemożliwe (wyczerpanie nakładu) zaoferowane zostaną do wyboru inne, dostępne w Księgarni pozycje lub nastąpi zwrot pieniędzy.
 6. W przypadku uznania reklamacji zwrócimy Państwu równowartość opłaty pocztowej natychmiast po otrzymaniu przesyłki i przyjęciu reklamacji, a pełnowartościowa publikacja zostanie przesłana na koszt Wydawnictwa.
 7. Zarówno w przypadku reklamacji, jak i zwrotów Księgarnia nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

V. Postanowienia końcowe

 1. Zabronione jest wykorzystywanie przez użytkowników elementów graficznych bez wcześniejszej zgody Księgarni. Obejmuje to: logo, układ i kompozycję strony internetowej Księgarni.
 2. Dane osobowe kupujących są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. Zamawiający mają prawo wglądu do swoich danych osobowych, poprawiania ich oraz żądania usunięcia.

 

Do pobrania:

Oferta wydawnicza

Aktualności

Oferta

e-publikacje

BABA OD POLSKIEGO

Wyszukaj

Indeks autorów
Indeks tytułów